0 votes
in Eğitim by (320 points)

1 Answer

0 votes
by (540 points)

Merhaba;

Ad, Şehir, Hayvan, Bitki sırasıyla. Ne yapmalısın?

Oyunun başında bir oyuncu seçilir ve hangi harfin kullanılacağını seçmek o kişiye kalmıştır. Daha sonra oyunun kontrolünü elinde bulunduran oyuncu sırayla bu harf belirleme atamasını yapar.

Seçilen oyuncu A ile Z arasındaki tüm harfleri sayarak oyuna başlar. "Dur" artık başka biri tarafından çağrılacaktır. "Her yerde dur" dediğinde, oyuncunun oyun başlamadan önce kalan harfi söylemesi gerekir.

Örneğin alfabedeki "d" harfinde durdu. Oyunun amacı d harfi ile başlayan isimleri, yerleri, hayvanları ve diğer şeyleri bulmaktır. Bu şekilde insanlar çizilmiş olan masayı doldurmaya çalışırlar ve ilk dolduran "Ben bitirdim" der. Sonra bir şeyler söylüyor ve 20'den geri saymaya başlıyor. "Şehir adı" sütununda eksik yerler puan almasa da, herkes tabloyu doldurmak zorunda değil. Bu, her bir kişinin genel sıralamada nereye düştüğünü bulmada en önemli faktördür.

H harfi ile başlayan bazı şehir isimleri Hakkari, Hamburg, Hatay, Hayrabolu, Helsinki, Halep ve Horasan'dır.

Hollanda, Hindistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong ve Hong Kong adlarının tümü H harfiyle başlar.

Hazar ve Habur Çayı, adları "H" harfiyle başlayan nehir ve göllerdir.

H harfi ile başlayan bazı bitki isimleri hindiba, havuç, hayıt tohumu, havlıcan, hatmi çiçeği, hanımeli, haşhaş ve hardaldır.

Horoz, hamamböceği, fasulye balığı, hindi, hamster, hindi balığı, su aygırı ve horoz yapı balıklarının hepsinin H harfiyle başlayan isimleri vardır.

Adı H harfi ile başlayan bazı ürünler halat, halı, hançer, hamak, harita, ekmek yoğurma makinesi, havan, hasır, havlu, valiz, hacyatmaz, hadde, halhal, hamam tası, hamal direğidir.

En içten dileklerimle:)

Categories

Welcome to BHOURA, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.

Related questions

0 votes
1 answer
0 votes
1 answer
asked Feb 23 in Eğitim by Sandra (4.7k points)
0 votes
1 answer
...