0 votes
in Eğitim by (4.7k points)

1 Answer

0 votes
by (4.6k points)

İnsanlar sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek istiyorlarsa dengeli beslenmelidirler ve vitaminler ve mineraller dengeli beslenmenin çok önemli bir parçasıdır.

Diyetinizde sağlıklı bir denge sağlamak için vitaminler ve mineraller neden önemlidir?

Vitaminler, vücudunuzun doğru çalışması için küçük miktarlarda ihtiyaç duyduğu çok önemli besinlerdir. Vitaminler vücudumuzun yediğimiz besinlerden enerji almasına yardımcı olur. Ayrıca DNA yapımına yardımcı olurlar ve antioksidan görevi görerek hücrelerimizi hasardan korurlar. Mineraller, vücudunuzun iyi çalışması için ihtiyaç duyduğu çok önemli besinlerdir.

Birçok farklı şey yapabilir.

Kemiklerimizin ve dişlerimizin büyümesi ve sinir sistemimizin düzgün çalışması için kalsiyum ve demir gibi minerallere ihtiyaç vardır. Bu mineraller diğer birçok önemli süreçte de önemlidir. Bazı vitaminler ve mineraller, gıda takviyelerinde olduklarından daha fazla gıdada olduklarında vücut tarafından daha iyi emilirler.

Bir kişi sağlıklı bir kiloda kalmak istiyorsa, doğru miktarda protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral yemeli ve genel beslenmesini sağlıklı bir seviyede tutmalıdır. Sağlıklı ve dengeli bir diyet yemek istiyorsanız, her gün çok fazla su içmek önemlidir.

Atıklardan kurtulan organların sağlıklı kalması için su içmek neden bu kadar önemli? soruyu cevaplamak için:

Categories

Welcome to BHOURA, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.
...