0 votes
in Eğitim by (4.7k points)

1 Answer

0 votes
by (4.6k points)

İlk olarak, "Merhaba" kelimesini bulduğumu söylemek istiyorum.

İngiliz ve dünya tarihi üzerine iz bıraktığı bilinen isim!

2015 yılında Winston Churchill'in ölümünün 50. yıldönümü hatırlandı. Geçen yüzyılda eksantrik kişiliği, tarihi kişiliği ve en beklenmedik yerlerde ortaya çıkan siyasi becerileriyle izini bırakan İngiliz bir politikacı idi. Winston Churchill, siyasi kariyeri yazısını, tarihini ve sanatını gölgede bıraksa bile, bir yaşam sevgilisi, bir dil ustası ve tutkulu bir sevgili olarak hatırlanmalıdır. Hayatının çoğunu siyasette geçirmesine rağmen bu doğrudur.

Avrupalı tarihçiler tarafından numaralandırılan ve tüm dünyada ünlü olan dünya savaşları; Acrobat, Mind Games Ustası ve Politikacı; On yıllar boyunca siyasetindaydı, sadece İngiliz halkının kaderi değil, aynı zamanda diğer halkların kaderlerinde de bir etkisi oldu.

Churchill, 24 Ocak 1965'te ölene kadar İngiliz hükümetinin her seviyesinde çalıştı. Savaş zamanı ve barış zamanının cesur rakibi olarak biliniyor. İngiliz hükümetinin her seviyesinde öldüğü güne kadar çalıştı

İşte tarihin en önemli insanlarından biri olan Winston Churchill hakkında on önemli gerçek.

1. Büyük Adamın Korkunç Başlangıları

Küçük Winston'un hayatı oldukça zordu, bu da tüm hayatı hakkında konuşmayı sevdiği atalarının güzel geçmişinden çok farklı. Kimse, çocukken kekeleyen Winston Churchill'in bir gün İngilizce olarak verilen en ünlü konuşmaları vereceğini bilemezdi. Öte yandan, Winston okulda başarılı olmaz. Annesine bir mektupta, Harrow'daki öğretmenleri öğrencilerinin ne kadar unutkan, dikkatsiz ve mantıksız olduklarından şikayet etti, bunların hepsi dünya tarihinin gelecekteki seyrini etkileyecek.

2. İngiliz dil personeli üyeleri bunu söylüyor

Shakespeare'den sonra Churchill, İmparatorluk Dili olmaktan tam olarak yararlanan ve teknoloji sayesinde tüm dünyada konuşulan İngilizce dilinin en çok bahsedilen yaratıcılarından biridir. Oluşturulması yüzlerce yıl sürdü. Shakespeare'den sonra Churchill, İngiliz dilinin en çok bahsedilen yazarlarından biridir. Ayrıca, çocukluğundan beri dil becerilerinin eksikliğiyle başa çıkmaktan gizli bir zevk alan bu inatçı liderin becerilerinin, ona benzersiz bir üne sahip olduğunu ve onu herkesten daha fazla öne çıkardığını söyleyebilirsiniz. Winston Churchill yüzünden. Milyonlarca insan konuşmalarını dinliyor çünkü doğru alıntılar ve imalar kullanıyor.

Birisi bir keresinde "Bir alıntı okumak için çok şey bilmeyen bir kişi için daha iyidir, çünkü ifade onları güzel şeyler düşündürür." Winston Churchill, "Erken Yaşamım", 1930

3. William Shakespeare tarzında başka bir "kelimenin mucidi"

Churchill İngiliz diline kelimeler ekledi. Bu şekilde, Shakespeare'in akrobatlarından biriydi. Yine de Shakespeare'in yaptığı kadar yazmadı. Churchill'in bugün dilimizde çok yaygın olan ifadeleri ve kelimeleri kullanan ilk kişi olduğuna inanmak zor. Bu politikacının keskin bir dili var ve kelimelerle oynamayı sever. 72 kitapta birlikte olan 43 roman yazdı.

4. Daha sonra Nobel Ödülü'nü kazanan bir politikacı

5. Başını belaya sokma ve sonuç olarak işleri daha da kötüleştirme eylemi

İster umutsuz, aptal, kör ya da kötü olması nedeniyle, Churchill'in sorunlarından neredeyse her zaman suçlanacak. Hayatı seven ve belaya girmekten korkmayan bu kişi büyük bir çınar ağacı gibidir. Hem kişisel hem de politik yaşamlarında olayların akımıyla birlikte taşınmasına izin verir. Yeterince kötü olmaya bile yaklaşmadılar. Korkunç yaralanmaların, yaşadığı kazaların ve aldığı acımasız kayıpların bir kişi olarak kim olduğu hakkında kötü işaretler olduğu açıktır.

"Performansınızı iyi bitirmek istiyorsanız, başınızı aslanın ağzına koymalısınız" diyor. W. Churchill'in 1900'de Güney Afrika'ya yaptığı gezi hikayesi, Londra'dan Pretoria üzerinden Ladysmith'e kadar bu kitapta anlatılıyor.

6. Bunca yıl süren bir aşk

Clementine için sahip oldukları sevgi; Altmış yıl boyunca yaşayarak, beş çocuğa sahip olarak ve çok fazla aşk mektubu yazarak tarihte büyük bir fark yarattı. Time dergisinin tarihin en unutulmaz aşk mektupları listesinde yer alacak kadar yaşlı olan bu dizüstü bilgisayarlara bakmak, şımarık devlet adamının halka açık imajına uygun olmasa da, tarih araştırmacıları için nadir ve ilginç bilgiler sunuyorlar. Bugün edebiyat hayranları.

Winston Churchill, Clementine'ye aşağıdaki aşk mektubunu yazdı:

Sevgili Clemmie,

... Mektubunuzda, beni hayatında almanın iyi bir şey olduğunu söyledin. Bunun beni ne kadar mutlu ettiğini söyleyecek doğru kelimeleri bulamıyorum. Romantik ilişkimiz açısından sana çok şey borçlu olduğumu hissettiğim için, ... bu yıllar boyunca zekâ

Categories

Welcome to BHOURA, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.
...